İnternet Bildirimi 2013-22

 

 

 

Arap Bahari - tam tersi?

 

                                                       Maria Wei▀    2013/06/15     

 

Soru nasil Türkiye'deki güncel olaylar degerlendirilir mi?

Ters Arap Bahari bir tür olduguna dair bazi kanitlar vardir. Ve ölçüde nüfusun büyük bölümleri oldugu gibi, Islamci hükümetin mevcut tur yorgun ve her sey bununla ilgili, tabiri caizse, ve simdi bu kez de ifade etmek istiyorum. Bu, orada bir proleter hareketin degil, bu anlamda tam olarak var düsündürecek oldukça genis, karmasik kitle hareketi, özellikle egitimli ve çok genç (orta) katmanlari, var.

RBB denilen gibi, bir ile dün ilginç bir görüsme getirilen, asagidaki analiz ve gerçegi bazi sey olabilir Istanbul, gelen is kadini: Birçok kisi de demokratik olmayan bir sekilde yeterince oldukça kendini begenmis ve orada oldu, Ayrica anti-demokratik ve rosemunde adim Erdogan hükümeti önce, ancak burjuva anlamda - ama örnegin seçimler olsaydi nüfusun diger yarisi, hala onlara destek olmaz demek degildir - dedi gibi. Ama istemiyorum, diger yarisi bu yüzden tamamen onlar yerine kendilerini koymak olabilir gibi politik kendi aralarinda katilmiyorum parçalanir.

Istanbul'da ve muhtemelen özellikle son on-on bes yil içinde diger sehirlerde çok güzel bir para aristokrasisi, kesinlikle zengin katmanlari, Islam'dan ve bunlarin bu kati formu, gibi (yine) büyüdü ayirmak ve baska olur , daha açik bir toplum Bati modeline tercih ederim. Birbirlerine alay, ve bu mevcut süpürme olabilir, çok, bu faiz ve yön tanitiminda örnegin Bati'da güçleri ne hayal edebiliyorum yöneticileri-olacaktir. Bu sayi soru girer. Bu tabii ki mutlaka dikkate çekmek gerekir. Bu TAZ gibi gazeteler, kökeni ve bagimliliklari bu yüzden çok iyi biliyorum ve kim çok güçlü bir firtina saf olarak ile üfleme ve baska bir sekilde seyler çevirmek ile, bu yönde aradiginiz da ilginçtir.

Etrafinda yabanci güçlerin karistirma için daha ideal alaninda pek aslinda hayal edebiliyorum.

Kesinlikle Erdogan protesto etmek için birçok iyi nedeni vardir. Ama iyi nedenler bir sey ve ne kendiniz için hedefler pesinde baska bir seydir. Ve ikinci bir çok hala karanlikta vardir.

Türkiye herhangi bir ülke degildir. Bu Ortadogu'daki emperyalist çikarlarin crosshair'i önemli bir konumda önemli bir ülkedir. Ve bu nedenle hangi pozisyonda bu ülkenin önemli tabii ki. Ayrica, Türkiye, tabii ki özellikle önem ABD emperyalist umutlarina bir NATO üyesi ülkedir. Bu nedenle, ülkenin hükümeti olarak görev, örnegin, bu konuda önemli degil, ne olmadigini giderek disari son yillarda Erdogan da kristalize olan gibi kendi yararlari için arzu, kendi çikarlarinin gerçeklestirilmesi, diger çikarlarini orada güçler, aykiri ya da ABD emperyalizminin,, örnegin. Bu ülkede mevcut durum degerlendirilirken Bir göz ardi edemeyiz.

Su anda zorluklar ABD emperyalizmi gözden kaçan ve özellikle Obama yönetiminin su anda dünyanin bu bölümünde edindi. Yine turlar etkisi stabilize etmek için var Disisleri Kerry deneyin, tam olarak basarili degildir. Digerleri de Iran'dan, çapraz taneli göstermek degil, ayni zamanda diger bölgesel hükümdarlar. Bu nedenle, Türkiye'nin, içinde, örnegin, yön gelistirmek için oldukça önemlidir. Ve bu ikinci kez kesinlikle çok emin degildi. Hiçbir sey için Erdogan su anda Putin ve üst üste Iran yöneticileri ile bazi medya temsilcileri tarafindan saglanmaktadir degil.

Bu sonuçta politik bunun disinda gelmek oldugunu mevcut kitle hareketi için gerekli saygi ve sempati ile, tamamen sorusunu gündeme getirmektedir.

Erdogan kendisi çok hos olmayan yan oldugunu, daha sonra hissettim daha ülkemizde en degil olsun. Son zamanlarda bu ülkede Türk azinlik içinde ve bu konuda da öneriler üzerine mense ülke için seçim kampanyasi yürütmek için hiç ilk o cesaret 2011, yilinda yerel seçim kampanyasi de, Türk dili, yani her seyden önce uygun yerli dil ögrenmek ve ayni zamanda yasadiginiz ülkenin ikinci dil kötülemek, ve yukarida bir suç olarak tamamen asimilasyona. Bu oldukça gerici oldu. Ve ruh zaten bu çocuk ajan ne oldugunu görebilirsiniz. Artik giderek temyiz ülkesinde karsilasilan Erdogan sadece çok keyifli ama tamamen hakli degil. Ve yine, ama seyler gelistirmek yönü sorusunu gündeme getirmektedir. Gerici karakter ya da çünkü - kendi nüfusuna karsi bu devletlerin tüm, ayni zamanda her durumda mevcut - soru ortaya çikiyor, bunlarin uluslararasi çabalar ve ne degildir, ve ne kendileri için bu konuda alinan temsil verir. Bir görünüyor, örnegin, bu basinç kesinlikle, baska bir ACP temsilcileri tarafindan Amerika Birlesik Devletleri ve bir yedek Erdogan'in çekilme yönünde sarf edilirse, bu bir geçmek için daha fazla gelir ve protestocularin çevrelerinin diger tarafina dinlemek gibi görünüyor Erdogan yok, ancak ACP mutlaka gerektigini, ancak bu, o zaman gerçekten oldukça iyi arka planda dokundu olmustur kim oldugunu biliyorum. Erdogan oldukça iddiali kendi çikarlari olmustur ve diger bazi emperyalist (ya da bölgesel) güçleri gibi böyle bir sekilde her zaman degil etti. Örnegin, nükleer santral yapimi ile daha bagimsiz hale gelmek için siyasi iktidarin sektöre belirli hedefleri, bazi güçlerin gözünde destek layik sadece olmamalidir.

Kuskusuz, son yillarda, herhangi destek ne tür, özellikle sehirlerde, Türkiye'de güçlü bir modernlesme düzenledi. Bu da nüfus içinde tezat kendisini uyandiran ve bir mucize degil derinlestirmektedir. Bu her zaman sadece bir kapitalist gelisme durumda. Fakat diger taraftan, elbette, bu modern basarilari zorunlu olarak yararlidir. Bu unutulmamalidir. Örnegin, ayni anda Bogaz üzerinden baska köprü, karsi mevcut hareketi kavgalar o takim elbise belki Yesiller Partisi ve diger gerici güçlerin (ana basligi "DIRENISTANBUL Hos Geldiniz" olarak haftada sey TAZ olmadi) ancak bu direnci ise nüfusun çogunlugunun anlaminda asla. Ve kesinlikle bir alkol yasagi alkol bagimliligi karsi özellikle etkili degil, deneyimlerinden bilmeli. Ve tek basina, Erdogan bir felaket neredeyse gibi ülkemizde nüfusun kaybi gibi biri olarak olmadigini, ailelerin üç çocuk olarak sahip olmasi gerektigi degildir savundu. Iste tam kafasina olan seydir. Türkiye'de, nüfusun fazla yüzde 60 bizimle, simdi 28 yasinda yasindan küçük olan, tersi durumda, neredeyse yüzde 60 ve egilim fazla altmis yil var! Bu gerçekten bir felaket. Bizde, birçok aile, bu genellikle birkaç köpeklerde tek bir çocuk yok. Bu onun Gespensterhaftigkeit biri zaten her yerde karsilastigim oldugu bir iliskidir. Buna karsilik, tavsiye, ama mümkünse en az üç çocuk, saf rahatlama var! Tabii ki bir ülkenin devlet baskani hak ve kesinlikle bir kisitlama olarak olmasa da. Ancak, sapiklik propagandasi açisindan, bu perspektif içine konur bile, yillardir Yesiller tarafindan isletilen ve tesvik bu ülkede oldugu gibi. Yesiller örnegi Cem Özdemir arzulari için olarak, Türkiye'deki mevcut hareket içinde kök almalidir, o kimse en kisa zamanda Türkiye'nin, sözde escinsel evlilik, kelime konusulan olacagini tahmin edebilirsiniz.

Bu ilerlemeyi temsil olup olmadigini gösterir çünkü Temel olarak,, hareketlerden ne bir sosyal içerikli bir kitle hareketi ölçmek gerekir.

Acimasiz ve toplumda ilerici isyanci hareketlere zalim temelde tüm gerici siniflardir. Ama ayrica diger yöntemlerle sahip olan, ve içinde sirket yok olanlardir çesitleri de vardir. Bu içeriden insanlar kirdi ve gelismesini engeller yapar çünkü onlar temelde tehlikelidir.

Dranhängt ve bu içerir çünkü Sayin Erdogan her seyi ile, bir gerici Yani, tabii ki, ve ayni zamanda ilgili vahset ile, ve kitle düsmanligi yeni degildir, Taksim Meydani bu yana açik hale gelmistir. Daha önce bu konuda, ama bir sekilde verhüllterer içinde. Ve sadece o degil sözde 2011 yilinda son seçimlerde Türk nüfusun yarisindan tarafindan seçilen tüm sonra oldu bütün ACP, gerici stok. Ve bu sadece dünden beri net degil. Ama nispeten yeni kendi lehine seyleri degistirmek oldugunu ABD emperyalizminin aksine karisik, Orta Dogu'da ilerliyor degildir ve Obama'nin kesinlikle kavrami yok ve bu nedenle Türkiye'nin stratejik olarak önemli bir nokta sunuyor koydu. Neredeyse çeliskiler içinde karisik ve temelde sikismis tersine, Suriye'ye yuvarlak gelmez zaman ve gerçekten hiç kimse sürpriz olurdu, tekrar dener. Ve Türkiye bir baslangiç noktasi olarak sadece çok açiktir çünkü.

Toplam kombine sözde Sol Obama neden Ayrica açiktir. Amerika Birlesik Devletleri baskani olarak Obama da ABD'nin altinda silahli kuvvetlerin en üst askeri komutan ve böylece dünyanin kendisi sömürü küresel sistemin sömürü sisteminin yüce kefil olmustur. Ve sömürü bu küresel sistem de sadece sahte sol ve revizyonist büyük yarar saglar.

Bir degil olan yine düsünmek ve sirasinda, hiçbir tek basina yoluyla bu olabilir bir sey - simdi de onlar tavsiye ve olasi görünüyor her yerde ABD sadece askeri degil sadece dünya santaj faaliyet çikip, ayni zamanda dünya çapinda casusluk sahip , ama, tüm çok daha popüler bazi çevrelerde, ya da dogru degil ikinci hakkinda haline geldi bu yana aslinda nasil çalistigini dogrudan kanit elde etmek için her zaman iyidir? En göze çarpan özelligi gerçekten türleri kendilerini saldiri, ya da temelde tüm sisteme saldiracak tek güç hiçbir altinda olmasidir. Bunu uzun bir süre beklemek çünkü. Tüm reformlarin türlü ve orada burada müdahalesi, ve çok uzak onlara gider bu ve bu ve bent, ama geçmise muhtemelen ait soru noktalarinda ilkesi, olsa da. Dersin ikinci dogru degildir, ancak yüzeysel izlenim takip ederseniz, o zaman bir seyler hatirlatiyoruz. Ve bir sekilde gelen çagri için siparis bazi bölgesel hükümdarlar, onlar rahatsiz degil.Aksine, takdir ediyoruz.

CIA tarafindan küresel casusluk sisteminin tespiti ve ilgili zaman Neyse, bu çok önemlidir sol tarafindan herhangi bir haykiris braving seviyor, ama tam tersine, bu güç sadece önerme için varsayar ki apaçik olarak kabul edilmektedir onlar iyi bir neden ile kolayca casusluk ve uygun zamanda sadece drone veya baska türlü yok eger Savunmasiz (sömürü sistemlerini) güvenli bir sey olabilir. Ya da uçusa yasak bölge bu tür Libya'da gibi iç yürütme, ile baglantili olarak, bir baslangiç olarak olur. "Evet biz". Bu bu kez bu güç stratejisi, modern zamanlarda bu hegemonik güç vardir. Ve ben bir yerde bu bile gerçekten soru ilke koymak oldugunu bilmiyorum. Aksine, her yeni döngü bu tuzagina ilk gitmek için güç simdi ya da yarin Libya veya Suriye baska bir ülkeye (belki Erdogan yumusak istemiyor Türkiye), olursa olsun tolere hatta desteklenmektedir. Neden çünkü yillardir ABD emperyalizminin içinde Türkiye'nin AB alma konusunda bu kadar önem veriyor? Bir, ancak, akliniza gelebilecek size Dogu Avrupa, Orta Dogu ve Asya'ya sinirinda diger ülkelerin açisindan bu ülke için stratejik bir konuma ne bakarsaniz.

"Bir millet baska bir ezen olan, özgür olamaz." Bu daha önce oldugu gibi geçerlidir ve, Orta Dogu, örnegin ondan sonuç çizer, o zaman orada degistirilmesi gereken ne açiktir.

(Bir diger önemli soru dokundu ve Bati Almanya'daki tüm tüm bu misafir isçi gelir araca itti olmustur kim, arastirmak için zaman olacaktir.)

Bir kez bir görmek gerekir: sinif kural her zaman askeri güç karakter odaklanmistir. Proleter uluslararasi askeri güç, örnegin, her zaman hak ve esitlik varliginin taninmasi ve dünyada uluslarin islerine bütünlügü ve karismama hakki odakli. Bu açidan bu sonuçlara ulasmak için muhtemelen mevcut uluslararasi güç dengesi ve soru önemlidir. Ve eger bazi millet, çok örnegin Türk halki bu tür askeri güç karsi durmak, bu hakkina sahiptir. Ama o zaman da toplumsal çeliskileri mücadele ederek bunu yapmaniz gerekir. Bunun için bir sosyal program gerekiyor ve ancak Türkiye'de bugünkü hareketi, elbette, hiç soru olabilir. Onlar uluslararasi askeri güç, ABD ilham oldugunu ifade etmek çok daha muhtemeldir, ve olamaz.Aksine, genel Demokratiegefasel onlarin öneri ile birlikte ABD'nin bu küresel askeri güç destegi ve halk kitlelerinin ve halklarin çikarina bir sey olamaz.Araciligiyla görmek gerekir, ve ondan uygun sonuçlar çizilir.

ABD-SA-SS: 1960 yillik Bati Alman ögrenci hareketi, daha sonra birçok gösteri ve slogani attilar. Bu, sadece insanlar ve bütün milletler ABD emperyalistleri tarafindan ve bu ABD emperyalizmi, kendisini uluslararasi sermayenin sinif egemenliginin bir konsantre ifade ve bu hatta kendisi diger oldugu gibi fasist yöntemler kontrol bu gerçeklesme kitlelere karsi baski yöntemleri kinamak koymak tesvik ve çesitli kanallar araciligiyla ülkeleri destekler ve ayni zamanda bir yönde ve devrimci sosyalizme karsi ülke itmek ve hatta kapali diger güçlere karsi için (ve) Almanya'da bunu yapti. O zaman ancak henüz tam olarak koymak degil, revizyonizmin karakterin taninmasi ve bu çok benzer egilimler ve yöntemler takip ve dava bu. Bu, ancak, çoktan degisti ve bugün biz daha iyi biliyoruz nerede onun çesitli sekillerde dünyanin karsi-devrim tüm gizli.

 

(İnternet ševiri)

 

www.neue-einheit.com                                www.neue-einheit.de