Internet Statement 2015-51

 

 

Avrupa'nın ortasında "Ulus Binası"?

- Artıklar ikinci büyük dalga
- Türkiye'nin rolü


Maria Weiß, 2015/03/10   

Şu anda, biz ülkemizde buradan burjuvazi tarafından yürütülür, [nüfusun bir kısmının] atarak ikinci büyük dalga şahit oluyoruz. Kendi yavrular şımarık ve diğer yandan da "toplumsal cinsiyet" teori ve uyuşturucu kullanımı, kullanarak, eğiliminde kırıp iken "taze kan" kapitalizmi korumak için devam edebilmek için, yurt dışından akmasına izin onların Kendi ülkesi, sömürü maksimal oranını korumak için.

Mültecilerin yarısı 30 yaşın altında olan fazla, bunların yüzde seksenini genç erkekler vardır. Bu, yeni büyüyen olacak farklı bir kompozisyon oluşur nüfusun ülkemizde bütün segmenti anlamına gelir. Önümüzdeki nesil yarı yerini ya da Almanya'da işçi sınıfını ilgilendiren zaman, 1960'larda zaten oldu çok daha fazla nesiller çok sayıda, olacaktır. Nedeni o zaman olduğu gibi, devrimci potansiyelinin değişimi bir tür hakkında da benzer olduğunu. Bu daha sonra dini veya etnik çatışmalar ile ayrıca kombine ise, o zaman biz onların liderlerinin bazıları açıkça, bir "Otuz Yıl Savaşı" içinde bir tür bunu ifade olarak, gizlice bazı ABD askeri stratejistler tarafından aranan edilmiştir tam koşullara sahip, ya da Görünüşe göre artık yeşil Cem Özdemir tarafından gerçekleştirildi, ama ne yazık ki o yanlış sonuca çeker ne Orta Avrupa,. Haklı, diğer Avrupa ülkeleri gibi bir potansiyelde gerçek bir risk görmek ve onlar mülteci alımı için kota sistemi reddetmiştir - özellikle Merkel ve AB Komisyonu'nun belirli başkanları tarafından talep etti.

Ama kim, her şeyden önce, kendi yavruların böyle bir reddi bir ilgi var? Ve burada ne yer alarak tehdit, kimin siyasi hesap nedir? Esas olarak toplumsal çatışmaların kurtulmak için çalışıyor kendi burjuvazisi, değil sadece. Bugün, bazı uluslararası güçler, özellikle vardır, aynı zamanda ABD, Rusya ve hatta Çin, yeni revizyonist büyük güç, açıkça görüntülenen emperyalist emelleri olan, uluslararası rekabet güçlerinin daire bulunabilir.

Ilerici, devrimci-fikirli insanlar tarafından, bizim tarafımızdan geliştirilmiş olabilir ve hangisinin bu bahsedilen gelişmelere karşı geliştirilmesi gereken strateji: Bu acilen sorusunu gündeme getirmektedir.

ABD emperyalizminin yukarıda özetlenen strateji, özellikle erken 19. yüzyılın ortalarından olarak başlangıcı oldu. Ve o zamandan beri, en azından 19. yüzyılın sonundan beri ve bir sonraki yüzyılda, 20. yüzyılın başlarında, bazen İngiltere'de işbirliği ile açıkça görünür hale gelmiştir. Almanya başta olmak üzere sosyal demokrasinin büyük ölçüde burjuvazi kendilerini satmıştı olmasından yararlanan. (Onlardan biri çoktan kendilerini sürece arada, sosyal demokrasinin halen az empati revizyonistler ve sözde Marksistler, ardından yine aynı şekilde hareket etmektedir!)
..Geri Yukarıdaki hususlara. Çok çocuklu Almanya'da fakir sınıfı siyasi böyle bir politika doğru ölçüde güçsüz ve onlar siyaseten daha az meşgul olduğu için de onlar, sağcı güçlerin yakın geliyor tehlikesine maruz kalmakta ve diğer tarafta hiçbir temsil hakkına sahip Önceden kurulmuş partiler ve kuruluşlar. Oldukça uzun bir süre için, bu durum, çeşitli sağcı güçleri ve taraflarca istismar ediliyor ve bu tehlikeleri olmadan değildir. Çoğunlukla onlar bile çocuklar olmadan kalan değilse, ancak, düşük doğum oranlarını gösteren, daha muhafazakar orta sınıfın üyelerinden oluşan, aydınlar, sözde, ve bu yüzden daha az sosyal baskıya maruz kalmaktadır.

Bir Burada ne oldu hafife almamalıyız. Geçerli gelişme gizlenmesi, bir bütün olarak toplum için önemli riskler vardır. Orada bu tehlikeyi bakın egemen sınıf içinde siyasi güçler, aynı zamanda, ama onlar çoğunlukla şahsen ya da sadece bir kaç federal ilde yoğunlaşmıştır, çünkü izole edilmiştir. Bunun üzerine, eleştiri genellikle kışkırtıcı kaldırdı, bencil ve kendini beğenmiş burjuva konumu veya ayrıca çoğunluğu kazanma yeteneğine sahip değildir, hatta bir sağcı pozisyon, ile birleştirilmiştir. Bu kolayca başka tırmanması, belirli koşullar altında, özellikle bazı uluslararası güçler için ince takım elbise kumaşı olan durumlarda uzak kayma olabilir son derece patlayıcı bir durum sonuçlanır.

Avrupa'daki güncel takımyıldızı nedir?
Türkiye'nin rolü


Ülkemizde Macaristan, özellikle Viktor Orban bir frensiz o başta Almanya olmak üzere, özellikle Avrupa'da Türkiye'deki kampların dışında akarsu vardı binlerce mültecinin, yüzlerce salladı, çünkü eleştirdi ve bugüne kadar Türkiye ve özellikle Türk hükümetinin olduğu büyük ölçüde çoğunlukla mültecilerin güncel dalgasının büyük çoğunluğu Türk mülteci kamplarında kökeni vardı rağmen arka planda kalır. Belirli bir patlayıcılığı içerdiğinden, bu durum, yakından tabi tutulmalıdır.

Türkiye'nin NATO üyesi olduğu bilinmektedir. Yakın zamana kadar, Başkan Erdoğan, ancak, karşı mücadelede, etkin bir şekilde katılmaya reddetti "OLDUĞU" o görünüşte Suriye'de sevilmemiş "Esad rejiminin" mücadelede yararlı bir araç olarak ikincisi gördüm çünkü, ve o uzun bir süre boyunca, diğer NATO ülkeleri, başta Amerika Birleşik Devletleri adına göreli ağırbaşlılık ile kabul edildi bu ne rejimle yaptığı rekabet için onları kullandı. Yüzlerce alınan olmuştu insanlar bile, ya da milyonlarca binlerce Erdoğan (veya Sayın Davutoğlu) tabiri caizse, onun mülteci kamplarının kapaklarını açtı ve: bu ikili Türk siyasetinin sonucu artık pervasızca bariz oluşur Şimdi özellikle Suriye ve Irak'tan kaynaklanan Avrupa'ya doğru akar. Ve - Angela Merkel sayesinde - akıllarında bir hedef olarak, özellikle Almanya'yı var. Türk hükümetinin kendisi öncelikle kısmen de yurt, kendi politik hedefleri için bu şekilde yaratılan rahatlama kullanmak için çaba göstermektedir. Bunun neden böyle olduğunu biliyoruz.

Başlangıçta burada çelişkili görünen, kesinlikle mantıklı. Başlangıçta Erdoğan kullanılan sözde "IS" ve onun terör sadece Assad'a üzerindeki baskıyı artırmak, ya da en azından bu amaç için tolere etmek için, daha fazla ya da daha az, uzun bir süre boyunca, ama esas olarak etkisini güçlendirmek milyonlarca insan, Suriye ve Irak üzerinden tahrik ve "magnanimously" olduğunu da Batı'yı yatıştırdı O Türk kamplarda barınak buldular. Ve şimdi özellikle Almanya'ya, Avrupa'ya doğru, bu kamplarda son derece kötü şartlar altında uzun bir süre yaşamak zorunda sonrası bazı uygun zamanda, onların milyonlarca insan bu kitleleri "geçmesine izin", kolay oldu. Orada yüksek politik dantel da buna uygun davranır Ve işte tam daire geliyor.

Aniden, Türkiye dolayı IS onların desteği, baskı altında artık, aksine o, çünkü onu topraklarında çok mültecileri almış onu cömertlik takdir edilir! Ve bu bizim bölümünde bu mülteciler artık isteyerek bu ağır yükten Türkiye'yi kolaylaştırmak için alınan gerektiğini, o zaman söylemeye gerek yok! Peki, siyasi aptallık ve siyasi hesapları birbirine bazen çok yakın.

Her neyse, Erdoğan için bu görev oldukça tesadüfen Almanya'da İslam'ı saklamak için Almanya'ya akan kalabalıklar yoluyla istenen etkiye sahiptir. Böylece o sadece hayal (özellikle Ruhr bölgesinde, o zaten Almanya'da çok önemli bir kendi seçim potansiyeli ulaştığını, aslında başlıyor: Türkiye'de seçimlere katılabilir bir Türk kökenli, Almanya'da yaşayan göçmenlerin Erdoğan may! Hatta Ruhr bölgesinde, Duisburg veya Köln!) Türk göçmenler binlerce seçim mitingleri gerçekleştirmek Peki bu yabancı topluluk İslam Suriyelilerin ve binlerce Iraklının daha onlarca, biraz güçlendirilmiş zaman oldukça kullanışlı geliyor. O Türk hükümetinin çizgisini izler, herhangi bir olay onun için kötü olamaz. Bu sonuncu devlet yapısının İslam'ı tutturmak için sürekli endişeli çünkü, bu yüzden, henüz bile kendi ülkesinde, hem de Ortadoğu'da tüm bölgede nüfuzunu genişletmek için, Mursi gibi aksiliklere dahildir! Yani tek tek, en azından şimdi geriye dönük bazı sonuçları toplamak olabileceğini düşünüyor. Bu sonuçlar, umarım biraz farklı bir şekilde olsa da, "Arap Baharı" ndan beklenen olmuştu.

Zaten 1970'li yılların başında, Türk proleter devrimci İbrahim Kaypakkaya o zaman Türkiye'den Almanya'ya Türk işçilerin milyonlarca kez çekilmesi eleştirerek, böyle bir politikanın uyardı ve o her ikisi de devrimci gelişmeleri mücadele için bir araç olarak kınadı İki ülke. Kaypakkaya sonra Türk faşistler tarafından öldürüldü. Ama onun siyasi öngörü bir derece önemli bir şekilde hayata sahiptir.

Ne sonuçlar çizmek gerekir?

Onlar için geliyor, çünkü onlar kendi niyetlerini ilgili zaman Amerika Birleşik Devletleri, yanı sıra Putin Rusya'da, hatta belki de daha büyük uluslararası güçler, şu anda, bir Ağlayan gözle daha gülerek yerine bu gelişmeyi görüyoruz Avrupa ve bunun kendisine uygun olduğu görülmektedir. Dolayısıyla yine şu anda, aksi takdirde son derece yarışıyor görünüşte yerini almıştır, bu iki Güçler, belli bir yakınlaşma şaşırtıcı değildir, ve bu zor sadece yarım yıl önce burada herkes tarafından tasavvur edilebilir. Bu kalıcı olacaktır olsun, hiç sonuç üretecek, ancak olup olmadığını ve göreceğiz ne tür sonuçların,.

Sol güçler ve ülkemizdeki devrimci güçler, hepsi de önemli bir sayı mevcut ise, hem enternasyonalizm yanlış anlayış dikkat edilmelidir. Yeşil politikacı Özdemir, "Avrupa İslam" için çağırdığında, o zaman hem de gelişmekte olan gerici bölgesel güç Türkiye için yukarıda belirtilen uluslararası rakipleri için başka bir şey ama ayak işi vardır. Bu, Türkiye'de ve Almanya'da ya da başka bir Avrupa ülkesinde, hatta Arap ülkelerinde hem de sosyal ilerleme ile hiçbir ilgisi vardır. Ve kendi ülkemizde, Almanya'da, sosyal gelişme, uzun zamandan beri, iki taraftan, bir boyunduruk quasi takılıyor. Sapıklık propaganda ile bir taraftan ikincisi toplumun kurumlarının sürekli İslamileşmesinden tarafından. Bu iki kutup anksiyete ve direnç eğilimli nüfusun bu parçalar, yıkım tabi olması gerekiyordu bunların arasında toplumun kalıcı bir bölünme üretirler. Bu kararlılıkla ele alınması gerekir.

 

(Tercüme Software tarafından otomatik çeviri)

 

 

 www.neue-einheit.com                        www.neue-einheit.de